Dívčí oddíl Konvalinky Ruda nad Moravou

Jsme parta holek, které baví být spolu. I když jsme všechny věkově i povahově hodně odlišné, spojuje nás jedno – skauting. Společně zažíváme různá dobrodružství v podobě her, družinovek, výprav, táborů, pobytů v přírodě…. Zažíváme jak radostné chvíle plné smíchu, tak chvíle vážné a přemýšlivé. Učíme se, jak pracovat v týmu, i jak překonávat samy sebe. Jak přežít v přírodě i v moderní společnosti. Snažíme se být všestranné a zároveň dobré v tom, co nás baví.

„Pobyt v přírodě vám nikdo a nic nenahradí. Útěk skautů do přírody je jen návratem do nejdražší naší domoviny, kde jedině můžeme slyšet puls opravdového života s jeho uzdravující a vše obnovující mocí.“

– Antonín Benjamín Svojsík –

(zakladatel skautingu v Česku)

Oddílový pokřik: „Konvalinek bílá krása, radost, dobro všudy hlásá. Skautské tempo lidem udá, třetí dívčí oddíl Ruda!“

Pokud nevíte nebo si nejste jistí, co skaut přesně je, tak v tomto dokumentu najdete odpověď.

Kontakt: konvalinky.ruda@skaut.cz

Družinky

Sněženky

Rádkyně: Terka K. + Anička V.

„My jsme parta Sněženek, máme spoustu myšlenek. Každá z nás je jedinečná, ve své partě užitečná. Vždy držíme pospolu, dosáhneme vrcholu!“

Čipmánci

Rádkyně: Anet V. + Míša V.

„Čipmánci jsou prostě prostě dobří, vytrvalí jako bobři. Všichni můžeme skautem býti, i když jsme fakt na zabití. Dobrodružštví zažijeme a rádi si pomůžeme. I když jsme však malincí, navždy budem blázínci.“

Tučňáci

Rádkyně: Áďa G. + Janča T. + Anička S.

„Ať je zima nebo mráz, přátelství je vždycky v nás. Sladkosti rádi mlsáme, hlouposti rádi děláme. Tučňáci jsme vodní zvěř, že jsme chytří tomu věř.“

Lišky

Rádkyně: Kika B. + Marta D. + Verča V. + Kačka P.

„My jsme lišky hravé bystré, všechno zvládnem, to je jisté! S odvahou a hrdostí, skautujem s radostí.“

Ještěrky

Rádkyně: Zuzka K. + Eliška M.

„Radost, věrnost, odvaha, to je naše povaha. Pozitivní myšlení, z toho nejsme zkoušení. Nejsme žádný chuděrky, jmenujem se Ještěrky!“