Dívčí oddíl Ursa Olšany

6. Dívčí oddíl Ursa Olšany. Modrá barva v našem znaku symbolizuje noční oblohu, na které můžeme vidět souhvězdí Velké Medvědice. Latinsky Ursa major. Ať už jsi na táboře nebo sama v horách, stačí pouze zvednout oči k nebi a víš, že vždy jsi součástí našeho oddílu. Medvědice byly zároveň první dívčí družinou v Olšanech. Medvěd je symbolem síly, dobrosrdečnosti a v legendách vystupuje jako veliký dobrák, který je vždy ochoten pomoci. Podobně jsme se i my ve skautském slibu zavázaly být duší i tělem připraveny pomáhat vlasti i bližním. Modrá barva je symbolem věrnosti a oddanosti. Svobody a souladu. Stejně jako nově vzniklý oddíl Ursa. Svobodný ve své činnosti, zároveň ale stále v souladu s oddílem Konvalinek.

„Pobyt v přírodě vám nikdo a nic nenahradí. Útěk skautů do přírody je jen návratem do nejdražší naší domoviny, kde jedině můžeme slyšet puls opravdového života s jeho uzdravující a vše obnovující mocí.“

– Antonín Benjamín Svojsík –

(zakladatel skautingu v Česku)

Oddílový pokřik: „-„

Vedoucí oddílu: s. Marťa Brokešová (Papi)

Zástupce vůdkyně oddílu: s. Verča Havlíčková + Anna Šťastná (Ančes)

Kontakt:  oddil.ursa@skaut.cz

Družinky

Lvíčata

Rádkyně: Ančes + Papi

„V odvaze je naše síla, každá z nás ji využívá. Ctíme pravdu, přátelství, žijem si dobrodružství. Smát se pro nás problém není, máme rády skotačení. V tom je celá podstata, jmenujem se Lvíčata!“

Rejnoci

Rádkyně: Anet + Míša

„Plaveme se ve vodě, narážíme na lodě. Plankton naše potrva, je to pěkná otrava. Chceme řádný raut, jako správný skaut!“

Sovy

Rádkyně: Toňa + Eliška + Lucka

„My jsme parta veselá, poletujeme kde se dá.Máme skvělé nápady, vyřešíme záhady. Když pak něco nevíme, hned si všechno zjistíme. Nedá se to říci slovy, jmenujem se prostě Sovy! „

Vydrýsci

Rádkyně: Julča + Půca + Anička

„Začínáme od mala v tom je naše odvaha. Máme velké přátelství co nás dělá silnější. Vždycky s dobrou náladou to je velkou zásadou. Dost už těchhle popisků my jsme parta Vydrýsků!“